O mnie

Nazywam się Mateusz Fabiszak. Jestem muzykiem maratończykiem i entuzjastą podróży. Mieszkam w Poznaniu. Gdy nie tworzę kolejnego utworu, trenuję bieganie długodystansowe, lub myślę o kolejnej wyprawie. Dotychczas odwiedziłem 16 państw. Wśród nich była zarówno mroźna Finlandia, uporządkowane Niemcy, upalna Malta, czy wyluzowana Grecja. Odwiedzam najpopularniejsze miejsca, ale chodzę również tam, gdzie nie ma wielu turystów. Od 2016 roku występuję z prelekcjami podczas których dzielę się swoimi podróżniczymi obserwacjami i przemyśleniami. Publikowałem również teksty na portalach internetowych DookołaŚwiata24.pl, Globtroter.pl, MaratonyPolskie.pl oraz StrefaTestów.pl.
W czasie wystąpień podróżniczych prezentuję na ten moment trzy tematy:

„Maraton z Mitami w Tle” – dotyczący mojej podróży do Grecji. Opowiadam o tym jak z bliska wygląda południowy luz, sprawdzam czy słynny kryzys faktycznie ma miejsce, mówię o ludziach, kulturze oraz swoich przygotowaniach i udziale w XXV edycji Maratonu Ateńskiego. Zwiedzam nie tylko popularne wśród turystów miejsca jak Akropol czy kompleks klasztorów Meteory. Wyruszam także do miejsc mniej uczęszczanych. Przyglądam się pracy w porcie w Pireusie, chodzę po ruinach Sparty, obserwuję też nocne życie Salonik. Dzięki temu przedstawiam kompleksowy obraz ujmujący starożytną jak i współczesną Grecję.  

„Z wizytą na Wschodzie” – prelekcja będąca moją relacją z podróży przez Ukrainę, Białoruś i Litwę gdzie wybrałem się przy okazji 100 – lecia Niepodległości. Przybliżam historię Kresów międzywojennej Rzeczypospolitej i losy mieszkających tam Polaków. Opisuję jak dziś wspomniane kraje prosperują po latach komunizmu oraz jak wygląda życie zwyczajnych mieszkańców. Próbuję stwierdzić, czy stereotypy o naszych sąsiadach ze wschodu mają odzwierciedlenie w rzeczywistości.

„Malta – śródziemnomorska przygoda” – mówi o mojej podróży na Maltę. Podczas poznawania tego niewielkiego kraju położonego na środku Morza Śródziemnego wędruję m.in. ulicami Valetty, miasta o największej ilości zabytków na metr kwadratowy, eksploruje starożytne ruiny i katakumby czy odnajduję groby polskich żołnierzy z czasów II Wojny Światowej. Próbuję również maltańskiej kuchni oraz poznaję barwną historię Zakonu Kawalerów Maltańskich.

Zapraszam do lektury. Wierzę, ze będzie to mile spędzony i inspirujący czas.

https://moimrytmem.pl/newsletter/