Pokazy

Swoimi podróżniczymi przygodami dziele się nie tylko w formie pisanej, ale i w trakcie pokazów podróżniczych. Na ten moment występuję z trzema prezentacjami:

„Maraton z Mitami w Tle” – dotyczący mojej podróży do Grecji. Opowiadam o tym jak z bliska wygląda południowy luz, sprawdzam czy słynny kryzys faktycznie ma miejsce, mówię o ludziach, kulturze oraz swoich przygotowaniach i udziale w XXV edycji Maratonu Ateńskiego. Zwiedzam nie tylko popularne wśród turystów miejsca jak Akropol czy kompleks klasztorów Meteory. Wyruszam także do miejsc mniej uczęszczanych. Przyglądam się pracy w porcie w Pireusie, chodzę po ruinach Sparty, obserwuję też nocne życie Salonik. Dzięki temu przedstawiam kompleksowy obraz ujmujący starożytną jak i współczesną Grecję.  

„Z wizytą na Wschodzie” – prelekcja będąca moją relacją z podróży przez Ukrainę, Białoruś i Litwę gdzie wybrałem się przy okazji 100 – lecia Niepodległości. Przybliżam historię Kresów międzywojennej Rzeczypospolitej i losy mieszkających tam Polaków. Opisuję jak dziś wspomniane kraje prosperują po latach komunizmu oraz jak wygląda życie zwyczajnych mieszkańców. Próbuję stwierdzić, czy stereotypy o naszych sąsiadach ze wschodu mają odzwierciedlenie w rzeczywistości.

„Malta – śródziemnomorska przygoda” – mówi o mojej podróży na Maltę. Podczas poznawania tego niewielkiego kraju położonego na środku Morza Śródziemnego wędruję m.in. ulicami Valetty, miasta o największej ilości zabytków na metr kwadratowy, eksploruje starożytne ruiny i katakumby czy odnajduję groby polskich żołnierzy z czasów II Wojny Światowej. Próbuję również maltańskiej kuchni oraz poznaję barwną historię Zakonu Kawalerów Maltańskich.

Styl opowieści lekki, nieco humorystyczny, ale zawsze merytoryczny.

https://moimrytmem.pl/newsletter/